pheventmodulegallery_415

KDE JE VODA, TAM TO ŽIJE

Přihlášky uzavřeny

Pokud byste vyrazili do českých lesů s praprapradědou, hodily by se vám holínky. Lesy v minulosti nebylo lehké projít suchou nohou. Po éře odvodňování a vysušování lesů do nich dnes vodu vracíme. Česká krajina přichází o schopnost vodu zadržet a ohřívá se. A to je důvod, proč se stále častěji potýkáme s povodněmi i suchy. Ale díky lesům nejsme na suchu. V našich lesích se lesníci snaží zachovávat bystřiny, říčky a budovat nové nádržky. Díky těmto prvkům srážková voda z lesů tak rychle neodteče a les může s vodou ještě lépe hospodařit. Dokud je v krajině dost vody, les roste. A dokud roste les, nemusíme se bát vyprahlé krajiny.

A právě o tom je náš nový projektový den, který vznikl v projektu „Řeka jako učebnice“. Vyrazíme společně do terénu a názorně si ukážeme, jak les zadržuje vodu i komu se v takovém prostředí daří.

Pro rok 2024 nabízíme projektové dny u přehrady v Pařížově.

Klíčová slova: voda v lese, mokřady, lužní lesy, hospodaření s vodou, zásahy člověka do krajiny, rostliny a živočichové u vody

 

TERMÍNY: v průběhu měsíce dubna až června, vždy 1 třída / 1 den

Přesné termíny vždy po domluvě.

ČAS: 2–5 vyučovacích hodin

PRO KOHO: žáky 5. – 9. třídy

POMŮCKY: oblečení a obuv do terénu, v případě nepříznivé předpovědi raději i pláštěnku

CENY ZA PROGRAM: vždy dle domluvené varianty

Varianta A: v případě, že nám žáci přijdou pomoci s údržbou Přírodní učebny u ZŠ J. Palacha, získávají projektový den ZDARMA

Varianta B: 40 až 50 Kč / žák / dle rozsahu aktivit

Projektový den je možné doplnit badatelskými listy na objevování a určování rostlin a živočichů u vodních ploch, mokřadů a tůní. Můžete pro žáky využít i nově připravený pracovní list o řece Doubravě plný regionálních zajímavostí a k němu připravenou hru Vodní riskuj.

Po domluvě lze čerpat i dotovanou dopravu, ale pouze do vyčerpání výše příspěvku.

 

U objednávky vždy do poznámky uvádějte, kterou variantu jste si vybrali. Budeme vás kontaktovat a naplánujeme vám nejvhodnější aktivity.

 • cat

  Téma: EVVO

 • cat

  Délka konání: projektový den

 • cat

  15.4.2024 - 30.6.2024

 • cat

  terén i interiér

 • cat

  Kapacita: 0/7 , Skupina: ZŠ

 • cat

  dle rozsahu

 • cat

  Uzávěrka přihlášek: 20.4.2024

pheventmodulegallery_415
pheventmodulegallery_415