">

2023-01-15

Les ani lesník v zimě nespí.  Víte, co se děje v zimě v lese? Které  zvíře má nejlepší čich a kdo je v lese nejmslnější?  To vše se dozvíte během jednoho dopoledne v Učebně v lese na Kačině.

Pro žáky 1. stupně ZŠ nabízíme projektový den ZIMA V LESE.

Než se vydáme do terénu, tak si společně vytvoříme klíč pro stopaře. Naučíme se rozpoznat lesní zvěř podle zvuku a zjistíme, jak těžké je nosit parohy. Na výpravě v zámeckém parku  na Kačině zapojíme všechny smysly. Budeme hledat v přirozeném prostředí potravu pro lesní zvěř i jejich pobytová znamení. Pokud nám počasí dovolí, tak budeme stopovat, kdo nás v lese předběhl a také připravíme zvířátkům malou hostinu. Program je doplněn i o ukázku parohů, rohů a kožešin.

 

Pro předškolní děti MŠ a 1.- 2. třídy ZŠ je znovu připraven v Přírodní učebně v Kutné Hoře i výukový program ZIMA NA   ZAHRADĚ.

Terénní program věnující se poslednímu ročnímu období opět přivede děti ze tříd ven. Věnovat se budeme životu zvířátek v zimě a zahrajeme si na stopaře. Dozvíme se, čím se zvířata živí, jak se oblékají a kde hledají úkryt veverka, liška, sýkorka nebo ježek. Program doplňuje řada her a rozpohybovaných básniček, které dětem umožní upevnit si již získané i nově nabyté poznatky.

Volné termíny najdete již nyní v aktuální nabídce.