603 398 073
Přihlaste se k odběru novinek zde.

ZAVAŘOVÁNÍ S BYLINKAMI - workshop

Povíme si něco bylinkách - jejich pěstování, sběru, účincích i zpracování. Vyrobíme si jablečné želé nebo přesnídávku s čerstvou mátou. Uděláme si na zahřátí bylinný čajík, který si osladíme stévií. Ochutnáme něco z výrobků Ekostatku Vlkaneč, vyměníme recepty a zkušenosti. Strávíme klidný a příjemný čas v milé společnosti. Kapacita workshopu je omezena. Na místě bude možnost koupě sušených bylin, sirupů i zavařenin.
Partneři projektu: Středočeský kraj
UKONČENÉ Termín konání: 26.10.2016 Uzávěrka přihlášek: 26.10.2016 veřejnost propozice fotogalerie Obsazeno/kapacita: 1/20 Cena bez slev: 0,- Kč

Další workshop o bylinkách, který je zdarma, se uskuteční již 16. listopadu.

Obzory Kutnohorska, 14.11.2016

Spolek Pod Horami, který se zaměřuje na semináře a výukové projekty pro žáky mateřských a základních škol, připravil ve venkovní přírodní učebně u ZŠ Jana Palacha v Kutné Hoře i dva zajímavé workshopy pro veřejnost zdarma.  

První z nich se uskutečnil 26. října a nesl název Zavařování s bylinkami.  Účastníci se od lektorky Diany Benšové z Ekostatku Vlkaneč dozvěděli o pěstování, sběru, účincích i zpracování bylinek. Vyráběli jablečné želé, přesnídávku s čerstvou mátou. Pro zahřátí si udělali bylinný čaj, oslazený stévií.

„Workshop se konal v rámci Projektu Přírodní učebna, který byl realizován s finančním přispěním Středočeského kraje. Přírodní venkovní učebna je dějištěm programu Smysluplná zahrada, určeného pro děti mateřských i základních škol,“ uvedla Jitka Lišofská Rosická ze spolku Pod Horami s tím, že spolek má další plány a cíle na rozšíření učebny, které však budou záviset na možnostech získání dotací.

„Již teď tu děti v rámci projektu i mimo něj mohou využívat devět zastavení - ježčí pelíšek, hmatový chodníček – protože přírodu vnímáme různými smysly, nechybí tu hmyzí hotel pro čmeláky, včelky samotářky, ptačí hostinec, tajuplné jezírko. Květinová loučka je už zasetá, ale objeví se až příští rok,“ doplnila Jitka Lišofská Rosická.

Další workshop s názvem Zpracování bylinek na zimu, který je pro širokou veřejnost opět zdarma, se uskuteční ve venkovní přírodní učebně u ZŠ Jana Palacha v Kutné Hoře (pod hřištěm s umělou trávou) již 16. listopadu od 16.30 hodin. Jeho součástí bude výroba domácí tinktury, ochutnávka bylinných sirupů atd. Kapacita workshopu je omezena. Místo si můžete rezervovat na emailu: info@podhorami.cz.

© 2015, POD HORAMI, o.s. ǀ Designed by: Studio Factory