603 398 073
Přihlaste se k odběru novinek zde.

Výukové programy

MLSNÉ VELIKONOCE

Víte, kdy jak z čeho se připravovala pučálka , jak chutnal kočičí tanec nebo které bylinky patří do hlavičky? Kdy se vařila polévka z kořínků a jak se hrálo kutálení? To vše se dozvíte v novém výukovém programu Mlsné Velikonoce, který obsahuje naučnou a zábavně – soutěžní část. Na šesti zastaveních v Přírodní učebně Vás čekají jarní hry, povídání o tradicích a lidových zvycích postního a velikonočního období. Porovnáme, jak se peklo a vařilo v kuchyních našich předků a které pokrmy nám vydržely do současnosti. Vyzkoušíme si děvčata, jak umí nachystat výslužku a kluci nám ukážou, jak zdatní jsou koledníci. Na mlsouny čekají i různé ochutnávky velikonočních pokrmů. Po domluvě lze program doplnit i rukodělnou dílnou a vše si tak můžete spojit do projektového dopoledne.
Partneři projektu: MAS Lípa pro venkov
AKTUÁLNÍ 30.3.2020 - 8.4.2020 90 min Přírodní učebna propozice přihláška Cena bez slev: 50,- Kč / žák

HODY, HODY, DOPROVODY – JÍDLA A ZVYKY VELIKONOČNÍ DOBY

Víte, která postní neděle byla Liščí, jak chutnal kočičí tanec nebo které bylinky patří do hlavičky? Kdy se vařila polévka z kořínků a jak se hrálo kutálení? To vše Vás čeká při malé jarní hře v Přírodní učebně u ZŠ J. Palacha v Kutné Hoře. Na šesti zastaveních Vás čekají jarní hry, připomenutí lidových tradic a pro mlsouny i různé ochutnávky velikonočních pokrmů. Vyzkoušíme si děvčata, jak umí chystat výslužku a kluci vyrazí na koledu.
Partneři projektu: Kutná Hora
AKTUÁLNÍ 23.3.2020 - 27.3.2020 60 min Přírodní učebna propozice přihláška Cena bez slev: 50,- Kč / žák

projektový den - STROMY A KEŘE

Projektový den,, který je věnován dřevinám připravujeme pro ZŠ na objednávku. Program je vždy přizpůsoben věku dětí z botanických a regionálních programů. Pro 1. stupeň ZŠ volíme nejčastěji poznávačku stromů s pracovním listem. Pro starší děti je možné propojit téma i s historickými událostmi regionu nebo zhotovením dendrologického herbáře. Realizace je možná v parku poblíž školy, v Přírodní učebně v Kutné Hoře nebo zámeckém parku na Kačině. U programů v Kutné Hoře děti obdrží zdarma publikaci Kutná Hora zelená. Rozsah, témata i cena je vždy po domluvě s pedagogem.
AKTUÁLNÍ 1.4.2019 - 31.10.2020 ZŠ, SŠ terén i interiér přihláška Cena bez slev: dle rozsahu

CO SE DĚJE V TRÁVĚ

Program v Přírodní učebně nás zavede do velké říše malých živočichů. Zjistíme, že zahrada je plná různých příběhů a dobrodružství. Budeme stopovat brouky, chytat pavouky i pozorovat motýly. Dozvíme se spoustu zajímavostí z jejich života i proč je hmyz užitečný pro naši zahradu. Seznámíme s jejich stavbou těla, naučíme se vývojová stádia, i jak je můžeme přilákat na naši zahradu.
Partneři projektu: PM
AKTUÁLNÍ 1.5.2018 - 31.10.2019 MŠ a ZŠ 1.st. 90 min Přírodní učebna propozice přihláška Cena bez slev: 50 Kč

VYPĚSTUJ A SNĚZ

V březnu a dubnu nás čeká nás velká hra na zahradníky. Zjistíme, z čeho je složená půda, a pro koho je nezbytná k životu. Dozvíme se, k čemu jsou na světě žížaly a zda se dají pohladit. Prozkoumáme barvy a tvary různých cibulek, semínek a hlíz. Odhalíme, co nové rostlinky budou pro svůj život potřebovat. Vyzkoušíme si, jak správně vysít semínka a zasadit sazenice, jak připravit „kouzelný čaj“ pro rostliny anebo proč je dobré půdě pořídit i na léto „peřinu“. Třídám doporučujeme oblečení do terénu, protože v průběhu programu sejí, sází, okopávají i zalévají. Program probíhá v Přírodní učebně u ZŠ J. Palacha v Kutné Hoře a vhodný pro školy, které nemají vlastní školní pozemek. Omezenému počtu škol můžeme nabídnout i dotovanou dopravu do učebny.
Partneři projektu: PM
AKTUÁLNÍ 1.3.2019 - 30.4.2020 MŠ a ZŠ 60 / 90 min Přírodní učebna přihláška Cena bez slev: 40,- / 50,- Kč

SMYSLUPLNÁ ZAHRADA

Terénní program zaměřený na vlastní pozorování, objevy a praktické činnosti dětí v přírodě. Formou hry a vlastních dovedností děti zjišťují, jak se zahrada mění v průběhu kalendářního roku. Vyzkoušíme si hmatový chodníček, zkontrolujeme zvířecí úkryty, tajuplné jezírko, bylinkové záhony i blízké stromy. Program probíhá v Přírodní učebně u ZŠ J. Palacha v Kutné Hoře a je vždy přizpůsoben ročnímu období, v kterém program probíhá.
Partneři projektu: Středočeský kraj
AKTUÁLNÍ 1.2.2019 - 31.12.2020 MŠ a ZŠ 1. a 2.tř. 60 / 90 min Přírodní učebna přihláška Cena bez slev: 40,- / 50,- Kč
© 2015, POD HORAMI, o.s. ǀ Designed by: Studio Factory