603 398 073
Přihlaste se k odběru novinek zde.

Výukové programy

JAKÝ PÁN, TAKOVÝ KRÁM -

platilo dříve jedno z našich pořekadel. Obstáli by mu dnes obchodníci ? Platí stále "Nemožné na počkání, zázraky do dvou dnů "? Trasa nového programu vede od budovy soudu až ke „Kozlíkům“. Dozvíme se, kde bývaly trhy, co se dalo koupit v Masných krámech nebo co prodávaly pekáčové báby. Povíme si, co bychom si přinesli z Koloniálu nebo z Narpy. Zastavíme se u kdysi zvučných obchodníků a u prvních obchodních domů v Kutné Hoře. Program je připraven v terénní i interiérové versi.
Partneři projektu: Kutná Hora
AKTUÁLNÍ 1.4.2018 - 31.12.2018 od 4. tř. ZŠ 90 / 135 min terén i interiér fotogalerie přihláška Cena bez slev: 50,-

KUPECKÉ POČTY

Program žákům přibližuje, jak se v Kutné Hoře dříve obchodovalo. Vyzkoušíme si počítat podle Všeobecného počtáře, jak se měřilo na lokte a stopy, doplníme kolik kopa měla tuctů. Čeká nás i povídání o prvních kampeličkách a zajímavosti o mincích a bankovkách. Téma doplňují i úryvky z české literatury i příběhy některých kutnohorských obchodníků. Program je vhodným doplněním terénního programu Jaký pán, takový krám a je vždy přizpůsoben věku žáků.
Partneři projektu: Kutná Hora
AKTUÁLNÍ 1.6.2018 - 31.12.2018 ZŠ od 4. třídy 90 min interiér přihláška

MĚSTO A CIVILIZACE

Žáci si v průběhu programu uvědomí, jak člověk svým rozhodováním ovlivňuje proměny svého města. Pomocí simulační hry „Supermarket“ pochopí, že vztah k místu je individuální záležitostí. Zkusíme se zamyslet, zda potřebujeme další obchodní centrum a kolik živnostníků obstálo takové konkurenci. Názorně si ukážeme, jak je mnohdy důležité správně argumentovat a umět si obhájit svůj názor.
AKTUÁLNÍ 1.5.2016 - 31.12.2018 ZŠ - II. stupeň 90 min interiér přihláška Cena bez slev: 50 Kč

NÁS POČASÍ NEZASKOČÍ

Počasí nás umí potěšit i potrápit, a někdy dokonce až ohrozit na zdraví a životě. Orkán, bouřka, záplavy, sucho, tornádo, sněhová bouře, to je jen částečný výčet extrémních projevů počasí, kterým můžeme být vystaveni i v České republice. Program představuje důvody vzniku extrémních projevů počasí u nás i ve světě, ale i kde a jak často se nimi můžeme setkat. Zamyslíme se, jak odhadovali počasí bez meteorologické předpovědi naši předci a naše znalosti prověří malý meteokvíz.
Partneři projektu: Kutná Hora
AKTUÁLNÍ 1.6.2018 - 31.12.2018 ZŠ 2. stupeň 90 min interiér přihláška Cena bez slev: 50 Kč
© 2015, POD HORAMI, o.s. ǀ Designed by: Studio Factory